Pandákkal, próbababákkal és kartonvendégekkel nyitnak újra a világ vendéglátóhelyei
Május 15-én újraindulhat a vendéglátás Sydneyben, de természetesen csak komoly korlátozásokkal.
Egyszerre maximum tíz ember lehet egy helyen, és nekik is meg kell tartaniuk a távolságot egymás között, egy embernek négy négyzetmétert kell elfoglalnia, vagyis két méternél közelebb nem ülhet egymáshoz a tíz szerencsés vendég sem.
Nem kifejezetten életszerű ilyen körülmények között kávézni, iszogatni, meg hát nem is biztos, hogy olyan hangulatos egy nagy teraszon kallódni néhány másik emberrel, ezért egy sydney-i hely tulajdonosa úgy döntött, kartonvendégekkel teszi családiasabbá a vendégterét.
Így az a néhány szerencsés, aki beülhet majd a hétvégén egy valamire, kicsit kevésbé érzi majd talán feszélyezve magát, és a hely is kevésbé kihaltnak tűnik majd.
A járvány utáni nyitási korlátozások világszerte fejvakarásra késztetik a vendéglátósokat, hiszen a vendégek csak nagyon kis százaléka megy egy-egy helyre pusztán a fogyasztás miatt. Étterembe, kávézóba, kocsmába járni társasági esemény, és oké, hogy kinyithatnak ezek a helyek, ha nincs bennük társaság, akkor igazából csak üres termek indokolatlanul drágán árult termékekkel.
Egy bangkoki étteremben úgy próbálják elején venni ennek a problémának, hogy plüsspandákkal dobják fel a vendégteret, hátha úgy kevésbé tűnik fel annak a néhány embernek, aki beülhet, hogy igazából elég béna ez így.
These toy pandas are providing company for lonely diners at a Vietnamese restaurant in Bangkok pic.twitter.com/adltovCg8A
— Reuters (@Reuters) May 14, 2020
De a virginiai Washingtonban található három Michelin-csillagos The Inn at Little Washington nevű hely is szembesült a problémával. Látszik, hogy ez már menőbb, mint egy átlagos hely, hiszen itt nem plüssfigurák, meg kartonpapírok vannak, hanem rendesen felöltöztetett próbababák adják a vendégsereg derékhadát.
Az USA-ban ráadásul még azzal is meg kell küzdenie az éledező vendéglátásnak, hogy akadnak olyan korábbi alkalmazottak, akik azért nem térnek vissza dolgozni, mert munkanélküliként több pénzt kapnak, mint amennyit a félgőzzel üzemelő, korlátozottan nyitva tartó helyeken kereshetnének.
(BBC)